این سوال که بهترین ساعت برای خوردن شام چه موقعیست برای بسیاری از ما مطرح است. برخی افراد شام را در اوایل شب میل می کنند، در حالی که دیگران آن را در ساعات پایانی شب میخورند. با این حال، تحقیقات نشان داده است که بهترین ساعت برای خوردن شام، بین ساعت های ۶ تا ۸ شب است.

دلیل این امر این است که در این ساعات، فعالیت های جسمی ما همچنان ادامه دارد و بدن هنوز شروع به آماده سازی برای خوابیدن نکرده است. با خوردن شام در این ساعات، بدن به شکل بهتری قادر به هضم غذا می باشد و احتمال ایجاد مشکلات هضمی کمتر است.

همچنین، خوردن شام در ساعات پایانی شب، مانند ساعت ۹ یا ۱۰ شب، ممکن است باعث افزایش وزن شود. زیرا در این ساعات، فعالیت جسمی کمتر شده و به دلیل کاهش سطح هورمون های متابولیسم، بدن کمتر کالری مصرف می کند.

به علاوه، خوردن شام در ساعات پایانی شب نیز ممکن است باعث اختلال در ساعات خواب شود. بدن برای هضم غذا باید فعالیت کند و این می تواند باعث افزایش سطح هورمون های تنش شود که می تواند باعث بیدار شدن در طول شب شود.

بنابراین، بهترین ساعت برای خوردن شام بین ساعات ۶ تا ۸ شب است. با این حال، باید به میزان غذای مصرفی توجه کرد و از خوردن غذاهای سنگین و دیر هضم در این ساعات خودداری کرد. همچنین، بهتر است حداقل دو ساعت قبل از خواب هیچگونه خوارکی ای میل نکنید و فعالیت جسمی کمتری انجام دهید تا به بدن در هضم غذای موجود در بدن کمک کنید و در نتیجه، بهتر بخوابید.

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.