8 قدم تا افزایش سلامتی و تناسب اندام

چند توصیه برای کاهش وزن وجود دارد که هر یک از آنها قدرت حمایت از کاهش وزن سالم را دارند، در حالی که به طور همزمان سلامتی را افزایش می دهند و همه آنها یک نیاز اساسی دارند: چسبیدن به آن. بنابراین غیر ممکن است که توصیه هایی که در ادامه میخوانید را رعایت کنید و به نتیجه نرسید.

1. غذای واقعی بخورید

یک کالری یک کالری نیست. یک ساندویچ فست فودی پر سس با 300 کالری تأثیری مشابه یک بشقاب سالاد با 300 کالری، روی بدن شما نخواهد داشت. به دنبال مصرف غذاهای سالم و واقعی باشید که بعد از آنها احساس سیری کامل داشته باشید.

2. سبزیجات بیشتری بخورید

سبزیجات غیر نشاسته ای – مانند سبزیجات برگ دار، کلم بروکلی، کلم بروکسل، گل کلم، کدو سبز، گوجه فرنگی، فلفل، قارچ و پیاز – فوق العاده سیر کننده و سرشار از مواد مغذی هستند و در هر فنجان فقط ۲۵ کالری یا کمتر دارند. فیبر و آنتی‌اکسیدان‌های آن‌ها نشان داده‌اند که التهاب را کاهش می‌دهند.

3. بیشتر آب بنوشید

احتمالا این یکی را میلیون ها بار شنیده اید اما اینقدر اهمیت دارد که باز هم بشنوید خوب است. مطالعات نشان می‌دهد که آب واقعاً به بهبود متابولیسم کمک می‌کند. همچنین نشان داده شده است که نوشیدن آب قبل از غذا به طور طبیعی جذب بخش‌هایی از وعده‌های غذایی را کاهش می‌دهد که از کاهش وزن جلوگیری می‌کنند.

حداقل، هشت لیوان آب در روز مصرف کنید. به روز خود در چهار بخش فکر کنید: 1) از زمانی که از خواب بیدار می شوید تا نیمه صبح. 2) اواسط صبح تا ناهار. 3) زمان ناهار تا اواسط بعد از ظهر و 4) اواسط بعد از ظهر تا زمان شام. در طول هر یک از این بلوک ها دو لیوان آب را هدف بگیرید. در صورت نیاز، زنگ تلفن همراه خود را به عنوان یک یادآور تنظیم کنید. و اگر طرفدار آب ساده نیستید، آن را با افزودنی‌های سالمی مانند لیمو یا لیموترش، نعناع تازه، خیار تکه‌شده، زنجبیل تازه یا تکه‌های کمی له شده میوه‌های فصلی تقویت کنید.

4. طبق برنامه منظم غذا بخورید

این خیلی مهم است. یک برنامه غذایی ثابت به تنظیم اشتها و حمایت بهتر از متابولیسم، انرژی و سلامت گوارش کمک می کند. طبق تحقیقات، افرادی که در زمان های نامنظم غذا می خورند بیشتر مستعد پرخوری یا کم خوری هستند. هر دو مشکل ساز هستند، زیرا کم خوری می تواند متابولیسم را متوقف کند و منجر به پرخوری مجدد شود.

5. زمان وعده های غذایی خود را معقولانه تنظیم کنید

افرادی که غذای خود را در ساعات فعالیت بیشتر خود می خورند و در ساعات کم تحرک کمتر یا سریع غذا می خورند، نسبت به افرادی که برعکس عمل می کنند، نتایج بهتری دریافت می کنند. افرادی که بین ساعت 9 صبح تا 5 بعد از ظهر غذا می خورند، معمولاً نتایج بهتری نسبت به کسانی که بین ظهر تا 8 بعد از ظهر غذا می خورند، دریافت می کنند.

6. بیشتر اوقات در خانه آشپزی کنید

نکته ای که در مورد آشپزی در خانه وجود دارد این است که معمولاً باید سریع و آسان باشد، مخصوصاً زمانی که خسته و گرسنه هستید! توصیه می کنیم که چند وعده غذایی اصلی را انتخاب کنید و مواد را در دسترس داشته باشید. وقتی بدانید چه چیزی درست کنید، چگونه آن را درست کنید، چقدر طول می کشد، چه طعمی خواهد داشت و بعد از آن چه احساسی خواهید داشت، احتمال اینکه وارد آشپزخانه شوید بسیار بیشتر می شود.

علاوه بر حمایت از کاهش وزن سالم، می‌توانید مقدار قابل‌توجهی در هزینه‌تان نیز صرفه‌جویی کنید، و می‌توانید از زمان آشپزی خود برای استراحت کردن، گوش دادن به پادکست یا تماس با دوستاتان استفاده کنید.

7. خودتان را گرسنه نگذارید

هدف این مقاله این است که به افراد کمک کنیم وزن خود را به گونه ای کاهش دهند که احساس خوبی داشته باشد، سلامتی را بهینه کند و خطر مشکلات سلامتی فوری و طولانی مدت را کاهش دهد. گرسنگی کشیدن یکی از اینها نیست.همه ما افرادی را دیده ایم که بسیار کم‌تغذیه می‌کنند و بیش از حد ورزش می‌کنند، پول‌های زیادی می‌پردازند، پاک‌سازی می‌کنند یا رژیم‌های غذایی بسیار محدودی را اتخاذ می‌کنند، و عوارض جانبی متاسفانه فاجعه‌بار بوده است.

8. گرسنگی ذهن را از گرسنگی بدن متمایز کنید

گرسنگی بدن باعث ایجاد علائمی می شود که ماهیت فیزیکی دارند، مانند غرغر کردن کمی شکم و نیاز به سوخت. گرسنگی ذهن هیچ ارتباطی با نیازهای بدن شما ندارد. ممکن است عادت، احساسات، یا نشانه های محیطی مانند دیدن یا بوییدن غذا، یا تماشای غذا خوردن دیگران باشد.

پیشنهاد میشود از تنفس، مدیتیشن هدایت شده و تمرکز حواس استفاده کنید تا به خودتان در این رابطه کمک کنید.

 

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.