تصویر شاخص افزایش فعالیت و سبک زندگی سالم

پیدا کردن راهی برای شروع زندگی سالم‌ می‌تواند چالش‌برانگیز و حتی دلهره‌آور باشد. اما در ابتدا بدانید که سنگ بزرگ علامت نزدن است!!
پس بهترین راه برای رسیدن به اهداف تناسب اندام و زندگی سالم‌تر این است که با گام‌های کوچک این مسیر را شروع کنید. ولی با این پیش شرط که باور داشته باشید واقعاً همین قدم های کوچک می‌توانند در دراز مدت تفاوت بزرگی ایجاد کنند. باید بدانید که رسیدن به زندگی سالم، بدون ایجاد تغییر در تغذیه، تناسب اندام و عادات سبک زندگی اتفاق نمیوفتد. در این مقاله در مورد چگونگی رسیدن به سلامتی و داشتن زندگی شادتر با 9 نکته مهم آشنا خواهیم شد.

هیچ فرمولی برای رژیم غذایی وجود ندارد که همه را برای همیشه راضی نگه دارد. بنابراین بهترین راه برای شروع این است که تغییرهای مثبتی را به طور مداوم در طول زمان انجام دهید. محروم کردن خود از خوردن غذا و رژیم های غذایی افراطی سخت و در حوصله کمتر افرادی است. در عوض، با رعایت چند نکته تغذیه ای که در ادامه میخوانید می توانید به راحتی رژیم غذایی مناسبی را برای خود ایجاد کنید.

تغییر عادت های تغذیه ای را شروع کنید

  • 1- از خوردن غذاهایی که احساس بدی در شما ایجاد می کنند اجتناب کنید: برخی غذاها و خوراکی‌ها می توانند تاثیر منفی فوری بر معده شما داشته باشند. اگر چیزی می خورید که باعث ایجاد احساس نفخ و یا منجر به اختلالات گوارشی مانند اسهال و یبوست می شود، به این معنی است که برای سلامتی شما خوب نیست و یا بدن شما نسبت به ماده‌ی غذایی خاصی حساسیت دارد. به سادگی از این قانون آسان پیروی کنید و از این به بعد از خوردن غذاهایی که باعث ناراحتی شما می شوند اجتناب کنید.
  • 2- خود را به خواندن اطلاعات تغذیه ای پشت محصولات عادت دهید: ایجاد عادت خواندن اطلاعات تغذیه ای روی غذاهای بسته بندی شده بسیار مهم است زیرا آنها به مصرف کنندگان اطلاعاتی در مورد مواد اصلی و مقادیر مواد مغذی یا مقدار توصیه شده روزانه ارائه می دهند. . اطلاعات پشت محصولات بر اساس دستورالعمل‌هایی که به‌طور علمی تهیه شده‌اند نوشته میشود و مصرف‌کنندگان را در انتخاب مصرف بهتر راهنمایی می‌کنند.
  • 3- منبع مناسب انرژی و چربی را بیابید: مواد غذایی روزانه‌تان را با مقدار مصرف مجاز چربی و روغن‌ها در طول روز هماهنگ کنید و از خوردن چربی‌هایی که حاوی کلسترول های بد و اسید های چرب ترانس هستند امتناع کنید.

ورزش و سلامت جسمانی و راه رسیدن به اهداف تناسب اندام

انسان ها موجوداتی پویا هستند که نیاز دائمی به حرکت و فعالیت بدنی دارند. داشتن یک سبک زندگی غیر فعال می تواند باعث تحلیل رفتن عضلات و مفاصل شما شود. برای حفظ تندرستی ورزش و انجام حرکات عمومی ضروری است.

  • 4- ورزشی را پیدا کنید که از آن لذت می برید: بهترین راه برای حفظ تمرینات بدنی ادامه دار، انجام ورزشی است که دوست دارید و از انجام آن لذت می برید. برای مثال دویدن و پیاده روی یا ورزش های دیگر مانند فوتبال، تنیس یا حتی هنرهای رزمی را امتحان کنید و ببینید که از کدام یک از آنها لذت بیشتری میبرید.
  • 5- اهداف هوشمندانه و دست یافتنی تعیین کنید: گاهی اوقات تعیین اهداف غیر واقعی یا دست نیافتنی می تواند شما را از دستیابی به توانایی حقیقی خود باز دارد. اولین قدم برای یک برنامه تمرینی موفق این است که عجله نکنید، با تغییرات کوچک شروع کنید و برای پیشرفت در طول زمان برنامه ریزی داشته باشید. برای مثال افزایش تدریجی در وزنه هایی که استفاده میکنید یا افزایش مدت زمان ورزش یا تعداد روزهای آن راه مناسبی است که باید در طول زمان اتفاق بیفتد تا بدن شما آرام آرام سازگار شود.
  • 6- به بدن خود اجازه استراحت و ریکاوری دهید: داشتن خواب کافی به صورت روزانه برای داشتن یک سبک زندگی سالم حیاتی است. خواب ناکافی با کاهش وزن و عضله سوزی نیز مرتبط است و تحقیقات نشان داده که عدم استفاده از برنامه خواب منظم و کافی باعث افزایش گرسنگی، عدم تمرکز و نوسانات خلقی شود.

بهتر زندگی کنید و با انگیزه بمانید

برای داشتن زندگی شاد و سالم با قرار دادن تغییرات ساده ای در برنامه روزانه خود ایجاد کنید. علاوه بر خواب بهتر، فعالیت بدنی و خوردن غذاهای سالم و به اندازه، برای بهبود سلامت کلی چند نکته ساده را با شما به اشتراک میگذاریم.

  • 7- خلاق باشید و چیزهای جدید یاد بگیرید: شرکت در فعالیت های خلاقانه می تواند به شما کمک کند خلق و خوی خود را بهبود بخشید و عزت نفس خود را افزایش دهید. همچنین مهم است که به یادگیری چیزهای جدید ادامه دهید تا مهارت های خود را افزایش داده و به پیشرفت خود ادامه دهید.
  • 8- هدف یا انگیزه خود را پیدا کنید: اگر انگیزه یا هدف واقعی در ذهنتان وجود نداشته باشد به راحتی از اهداف تناسب اندام یا تغذیه خود چشم میپوشید. دلایل خود و اینکه چرا این فرآیند برای شما معنادار است را بیابید، خواه کاهش وزن باشد یا خوش فرم ماندن، یا به طور کلی احساس بهتری در مورد خود داشتن.
  • 9- استرس خود را مدیریت کنید و اجازه ندهید بر شما غلبه کند: احتمالا همه ما پذیرفتیم که استرس بخشی از زندگی روزمره ما است. مشکل زمانی شروع میشود که در مدیریت استرس شکست می خورید و یا کاسه صبر و تحملتان لبریز میشود. برای مقابله با استرس، سعی کنید خواب خود را بهبود ببخشید، هیدراته بمانید (آب بیشتر بنوشید)، بیشتر در فعالیت های اجتماعی شرکت کنید و مدیتیشن کردن را امتحان کنید.

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.